VITRINSKÅP, Holland, 1800-tal

VITRINSKÅP, Holland, 1800-tal

Fanerat med valnöt. Uppsvängt krön. Överdel med glasat dörrplan och bakomliggande hyllplan. Underdel med fyra lådor. Beslag av mässing. Bredd ca 218, djup 46, höjd 240

Delbart. Slitage. Fanerskador. Torrsprickor. Två glas med sprickor. ett draghandtag saknas, ett lås saknas till låda. Förstärkningar. Nyckel saknas.

Utropspris
10 000 SEK