Stomme av förgylld brons. Dekor i form av bland annat fableldjur. Kupa av porslin med målad dekor av putti. Nio ljuspunkter. Diameter cirka 65. Höjd 80 cm.
Slitage. Ej funktionstestad. Repor. Märken. Lagningar. Senare sladd.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.