19 mattallrikar, 18 sopptallrikar, 20 förrättstallrikar, tio assietter, sex lockterriner, fem mindre serveringsskålar, åtta serveringsfat, tre ytterfoder, såskanna.
Bruksskick. Ställvis krackelyrer, färgbortfall och missfärgningar. Tre delar med stora lagningar.