BERTIL FRIDHAGEN, bord, ett par, "103", AB Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1900-talets andra kvartal.
Kopplad benställning i björk. Skiva i glas med frostad randdekor. Märkta. Mått cirka 111 x 61 x 61 cm.
Slitage, märken och repor. Fläckar och ställvis avskavd frostdekor. Ett fåtal smärre nagg.