1082151

CARTIER CIGARETTETUI

18K guld, emalj. Frankrike, 1920-tal.

Inventarienummer 2319. Mått 8 x 11 cm. Vikt ca 205 g.

Konditionsrapport

Smärre bucklor.

Placering
Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - R100

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Nina Westerlund

Stockholm, Helsingfors

Nina Westerlund
Specialist klockor och smycken, gemmolog

nina.westerlund@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 6 000 EUR

    Slutpris

    5 420
    EUR
    56 973 SEK
    6 347 USD

    Budhistorik (9 bud)
    718 sep 22:575420EUR
    6A18 sep 22:575220EUR
    718 sep 22:575220EUR
    Acceptpris på 5 000 EUR uppnåddes