1082151

Cartier Art Deco cigarettetui 18K guld med svart emalj.

mått 10.7 X 8.2 X 1.2 cm, vikt 205 g. Signerat Cartier, numrerat 2319 och med franska stämplar.

Konditionsrapport

Slitage

Placering
Mastgatan 4-6, 00160 Helsingfors

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Cecilia Andrén

    Cecilia Andrén
    Ansvarig specialist smycken

    cecilia.andren@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 6 000 EUR

    Slutpris

    5 420
    EUR
    56 980 SEK
    6 110 USD

    Budhistorik (9 bud)
    718 sep 2018 22:575420EUR
    6A18 sep 2018 22:575220EUR
    718 sep 2018 22:575220EUR
    Acceptpris på 5 000 EUR uppnåddes