INGER PERSSON, väggplaketter, 2 st, stengods, osignerade.
En med vit blomma mot gul fond, 29,5 x 29,5 cm, samt en med dekor av prickar i gult och blått, 45 x 30 cm.
Sedvanligt ytslitage. Krackelyrer. Den gul/vita med smärre nagg. Repor.
Inger Persson