STEKFAT samt TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap och blommande trädgård. Från Qingdynastin, Qianlongs (1736-95) period. Längd på fat 37 cm. Diameter på tallrik 23 cm.

Tallrikar med kantspricka. Slitage, mistor, glasyrnagg, bränningssprickor.

Klubbat pris
1 311
116
121
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
20 jul 2019 17:59
1 311 SEK
20 jul 2019 17:59
1 211 SEK
20 jul 2019 17:57
1 120 SEK
20 jul 2019 17:57
1 020 SEK
20 jul 2019 17:57
1 011 SEK
20 jul 2019 17:56
960 SEK
20 jul 2019 17:56
910 SEK
20 jul 2019 17:54
800 SEK
20 jul 2019 17:53
750 SEK
20 jul 2019 17:53
700 SEK
20 jul 2019 17:53
700 SEK
20 jul 2019 16:45
650 SEK
20 jul 2019 16:45
600 SEK
20 jul 2019 16:45
600 SEK
18 jul 2019 17:33
500 SEK
11 jul 2019 20:04
300 SEK