1154759
STEKFAT samt TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap och blommande trädgård. Från Qingdynastin, Qianlongs (1736-95) period. Längd på fat 37 cm. Diameter på tallrik 23 cm.

Tallrikar med kantspricka. Slitage, mistor, glasyrnagg, bränningssprickor.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V10
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

1 000
94
106
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
16 jun 22:59
1 000 SEK
10 jun 22:54
800 SEK