KNUT HALLGREN, taklampa, 1900-talets mitt

Mässing. 15 ljuspunkter. Diameter 53. Höjd 390 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Proveniens

Stadsmissionens bullkyrka, Stortorget Stockholm (Grillska huset)

Utropspris
10 000 SEK