KOPP med FAT; porslin. Meissen, 1700-tal.

Målad polykrom och förgylld dekor av insekter. Koppens diameter 8 cm. Fatets diameter 13 cm.

Slitage.

Proveniens

Inköpt av Bernhard Magaliff.

Klubbat pris
4 000
353
368
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
3 jul 2019 17:15
4 000 SEK
30 jun 2019 19:51
3 800 SEK
28 jun 2019 9:33
3 555 SEK
27 jun 2019 20:23
2 500 SEK
27 jun 2019 10:58
1 600 SEK
27 jun 2019 1:23
1 500 SEK
26 jun 2019 15:18
500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02