POTTSKÅP, sengustavianskt, 1700-talets slut.

Fanerat med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av ljus marmor. Längd 53, bredd 39, höjd 76,5 cm.

Stenskivan skadad. Skadad list medföljer. Dragknoppar saknas. Mindre fanerlister och dekordelar saknas.

Klubbat pris
350
31
32
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
29 jun 2019 18:21
350 SEK
25 jun 2019 15:59
300 SEK