Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
LARS LERIN, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
MATTA, orientalisk, 302 x 245 cm.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
FOLKE OHLSSON, fåtöljer, ett par, "USA-75", Dux.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
TRÅGSOFFA, Gustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SKÅP, Barock, 1700-tal.
SKÅP, Barock, 1700-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATTA, Kelim, slätväv, 346 x 259 cm.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Jättepaddan", omkring år 2000.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ARNE NORELL, fåtöljer, ett par, "Sirocco", 1960-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKÅP, Swedish Modern, AB Westbergs Möbelfabrik, 1950-tal.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
FOLKE OHLSSON, soffa, "USA 75" för Dux.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GUNNAR ASPLUND, stolar 10 st, för Gemla, 1930/40-tal.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JOSEF FRANK, stolar, 4 st modell 970, Svenskt Tenn.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 310 x 211 cm.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 310 x 205 cm.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
MATTA, Kelim, 295 x 253 cm.
MATTA, Kelim, 295 x 253 cm.
Klubbat pris
7 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ALVAR AALTO, serveringsvagn modell 900 Artek.
Klubbat pris
7 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, kelim, ca 341 x 258 cm.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 313 x 233 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, Kelim Shiraz, ca 300 x 240 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, kelim, 411 x 321 cm.
MATTA, kelim, 411 x 321 cm.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATBORD, tre delar, 1800-tal.
MATBORD, tre delar, 1800-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 332 x 253 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ALI MUNSTERHJELM, olja på duk, sign.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
700 EUR
ALI MUNSTERHJELM, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
700 EUR
MATTA, Kelim, ca 300 x 204 cm.
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SKÅP, allmoge, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
600 EUR
SOFFA, allmoge, Hälsingland, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFA, gustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VITRINSKÅP, 1800-tal.
VITRINSKÅP, 1800-tal.
Klubbat pris
9 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 293 x 209 cm.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 297 x 257 cm.

Utropspris
6 000 SEK
SKÅP, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
4 601 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BERTIL FRIDHAGEN, matbord, Bodafors, 1958.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, Kelim Afghan, ca 311 x 256 cm.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 289 x 211 cm.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARL MALMSTEN, satsbord, 3 delar, "Släden".
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 293 x 214 cm.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARL MALMSTEN, stolar, 5 stycken, "Lilla Åland", 1960-tal.
Klubbat pris
7 300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BRUNO MATHSSON, 2 st fåtöljer, "Pernilla" DUX.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffa.
CARL MALMSTEN, soffa.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÄNK, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, Marocko, 250 x 140 cm.
MATTA, Marocko, 250 x 140 cm.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stolar, 6 st, "DSR", för Vitra.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÅPSÄNG, allmoge, 1800-tal,
SKÅPSÄNG, allmoge, 1800-tal,
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
500 EUR
Soffa, gustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
476 EUR
Utropspris
500 EUR
VIKSKÄRM, Japan, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
580 EUR
Utropspris
500 EUR
MATTA, Sarouk mir, ca 333 x 240 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 234 x 186 cm.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÅP, Funkis, 1930-tal.
SKÅP, Funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VITRINSKÅP, 1900-tal.
VITRINSKÅP, 1900-tal.
Klubbat pris
8 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 307 x 200 cm.
Utropspris
5 000 SEK