Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
AKVARELLER, två stycken. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
5 398 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALI MUNSTERHJELM, olja på duk, sign.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
700 EUR
ALI MUNSTERHJELM, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
700 EUR
ALVAR AALTO, BÄNKAR, 2 st, modell 153B, Artek.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, pall, "X602", Artek.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, pallar, 5 st, "E60", 1900-talets slut.
Klubbat pris
4 522 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALVAR AALTO, serveringsvagn modell 900 Artek.
Klubbat pris
7 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ANDERS PEHRSON, taklampa, "Bumling", Ateljé Lyktan Åhus.
Klubbat pris
5 288 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ANITA ERSÉUS, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
APPLIQUER, ett par, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARKIVSKÅP, plåt 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE NORELL, fåtöljer, ett par, "Sirocco", 1960-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
AXEL LARSSON, karmstol, 1950-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Allmogestolar, 2 st, ca 1700-tal.
Klubbat pris
80 EUR
Utropspris
200 EUR
BARGLOB, 1900-talets slut.
BARGLOB, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BENGT FRANSSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
827 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BENGT ORUP, glas, 6 st, "Strikt", Johansfors, 1950-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BENGT ORUP, servis  Johansfors 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BENGT RUDA, fåtölj, "Cikada", Möbel-Ikea, formgiven 1964.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTEL BERTEL-NORDSTRÖM, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 330 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL FRIDHAGEN, matbord, Bodafors, 1958.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BERTIL GADÖ, olja på duk signerad.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BERTIL VALLIEN, glasobjekt, Kosta Boda Atelier, daterat -92.
Klubbat pris
1 502 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Boda Åfors.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BERTIL VALLIEN, vaser, 2 st, glas, Kosta Boda Atelier.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BERTIL VALLIEN, väggljusstake, Boda Smide, 1960-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BIBLIOTEKSSTEGE, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BLOMBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BLOMBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BLOMBORD, 1940-50-tal.
BLOMBORD, 1940-50-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BLOMBORD, 1950/60-tal.
BLOMBORD, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BO VON ZWEIGBERGK, olja på pannå, signerad och daterad 29.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOCKBORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOCKBORD, modern tillverkning.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOKHYLLA, 1930-tal.
BOKHYLLA, 1930-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKHYLLA, 1930-tal.
BOKHYLLA, 1930-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLA, 1940-tal.
BOKHYLLA, 1940-tal.
Klubbat pris
2 821 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLOR, 3 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOKSTÖD, 2 par, Art Deco, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD / BÄNK, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD MED LÅDA, barockstil., omkring 1900.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD MED LÅDA, omkring 1900.
BORD MED LÅDA, omkring 1900.
Klubbat pris
1 010 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD SAMT TVÅ FÅTÖLJER, 1900-TALETS SLUT,
Klubbat pris
10 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD empirestil 1900-talets början.
Klubbat pris
3 050 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD med gallerkant, jugend, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, 1800-talets mitt.
BORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, 1800-talets mitt.
BORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, 1900-talets mitt.
BORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK