Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
SKÅPSÄNG, allmoge, 1800-tal,
SKÅPSÄNG, allmoge, 1800-tal,
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
500 EUR
RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
12 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Sverige, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
7 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Marocko, 250 x 140 cm.
MATTA, Marocko, 250 x 140 cm.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
AKVARELLER, två stycken. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
5 398 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, allmoge, Hälsingland, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SLAGBORD, 1900-talets mitt.
SLAGBORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVUR, Finland 1800-tal.
GOLVUR, Finland 1800-tal.
Klubbat pris
810 EUR
Utropspris
300 EUR
LENA CRONQVIST, litografi, signerad och numrerad 2/10.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HÄNGSKÅP/ÖVERDEL, omkring år 1900.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP modern tillverkning.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL, Glasmäster, Markaryd, 1950-60-tal.
Klubbat pris
4 210 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HATTHYLLA, 1950-tal.
HATTHYLLA, 1950-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BENGT ORUP, servis  Johansfors 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅP, Barock, 1700-tal.
SKÅP, Barock, 1700-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 289 x 211 cm.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BENGT RUDA, fåtölj, "Cikada", Möbel-Ikea, formgiven 1964.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Keshan, ca 335 x 230 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, rölakan, 1900-talets mitt ca 260 x 167 cm.
Klubbat pris
9 050 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
4 550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, 1900-talets mitt.
SPEGEL, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 810 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PARTI VASER, 5 st, glas, Holmegaard, Åseda m fl.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 6 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VITRINSKÅP, 1900-tal.
VITRINSKÅP, 1900-tal.
Klubbat pris
8 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HANS J WEGNER, fåtölj "GE-240"/"Cigarren", Danmark.
Klubbat pris
13 001 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
3 705 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SAM LARSSON, fåtöljer, ett par "Mona", Dux, 1970-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BENGT FRANSSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVISDELAR, 53 delar, flintgods, "Ostindia", Rörstrand.
Klubbat pris
8 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talet andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, ca 297 x 259 cm.
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGELLAMPETT, 1800-tal.
SPEGELLAMPETT, 1800-tal.
Klubbat pris
3 450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL MALMSTEN, satsbord, 3 delar, "Släden".
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TOALETTBORD/SIDEBOARD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 805 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERLAND CULLBERG, oljekrita på papper, signerad.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EMMA TOLL, akvarell med täckvitt, signerad  och daterad -94.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, Marocko, 230 x 150 cm.
MATTA, Marocko, 230 x 150 cm.
Klubbat pris
3 955 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SERVERINGVAGN, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TORSTEN ANDERSSON, träsnitt, signerad samt med dedikation.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VEDLÅR, 1800-tal.
VEDLÅR, 1800-tal.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1930-40-tal.
TAKLAMPA, 1930-40-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄGARE SAMT KUTTING, allmoge, omkring år 1800.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VITRINSKÅP, 1800-tal.
VITRINSKÅP, 1800-tal.
Klubbat pris
9 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PIEDESTAL BOKHYLLA, jugend, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, 1950-tal, märkt "ESAE 58".
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIVSEKRETÄR, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BENGT ORUP, glas, 6 st, "Strikt", Johansfors, 1950-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta, signerad.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LÅDOR, 18 stycken, textilklädda. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SLAGBORD, barock, 1700-tal.
SLAGBORD, barock, 1700-tal.
Klubbat pris
770 EUR
Utropspris
400 EUR
SVANTE SKOGH, fåtölj, "Pallas" Asko 1950-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD SAMT TVÅ FÅTÖLJER, 1900-TALETS SLUT,
Klubbat pris
10 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOLSTOLAR, ett par, 1900-tal.
SOLSTOLAR, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bokskåp/VITRIN, Finland, 1960-70-tal, teak.
Klubbat pris
575 EUR
Utropspris
350 EUR
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad och numrerad 54/175.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GALLERIMATTA, ca 377 x 83 cm.
GALLERIMATTA, ca 377 x 83 cm.
Klubbat pris
6 465 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Marocko, 138 x 100 cm.
MATTA, Marocko, 138 x 100 cm.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KRÄFTSKÅL, flintgods, Rörstrand, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, 1960/70-tal.
FÅTÖLJ, 1960/70-tal.
Klubbat pris
10 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KISTA, allmoge, Sverige 1800-tal.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
200 EUR
SKÅLAR, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVSPEGEL, 1970-tal.
GOLVSPEGEL, 1970-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK