Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
HANDDUKAR, 30 (12+12+6) st, linne, 1900-tal.
Klubbat pris
1 501 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FOLKE OHLSSON, fåtöljer, ett par, "USA-75", Dux.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KJELL ENGMAN, karaff, glas, Kosta Boda,
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHAMPAGNEKUPOR, 10 stycken, glas.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KISTA, allmoge, 1700-tal.
KISTA, allmoge, 1700-tal.
Klubbat pris
485 EUR
Utropspris
250 EUR
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SNAPSGLAS, 9 st, "Gustav III", Reijmyre Glasbruk.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPOR, ett par, 1950-tal.
TAKLAMPOR, ett par, 1950-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, mässing och glas.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL FAGERLUND, taklampa, Orrefors.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SÄNGBORD, ett par, jugend, 1900-talets början.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Kelim Afghan, ca 311 x 256 cm.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PALL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 050 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WILKE ADOLFSSON, skål på fot signerad.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SLAGBORD, allmoge 1800-ttal.
SLAGBORD, allmoge 1800-ttal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KRUKA, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GALLERIMATTA, Old Västpersisk, ca 300 x 94 cm.
Klubbat pris
2 020 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, fyra stycken, Johan Peter Grönvall, Empire.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ANDERS PEHRSON, taklampa, "Bumling", Ateljé Lyktan Åhus.
Klubbat pris
5 288 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GJUTJÄRNSKAMIN omkring 1900.
GJUTJÄRNSKAMIN omkring 1900.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TABURETTER, ett par, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 050 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALVAR AALTO, pall, "X602", Artek.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BLOMBORD, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅP, allmoge, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
600 EUR
KOFFERT, omkring 2000.
KOFFERT, omkring 2000.
Klubbat pris
3 650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Ligna, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 808 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, 1900-tal.
TRÄDGÅRDSSOFFA, 1900-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell 2560, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
5 311 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSPALL, porslin, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EFFEZETA, stolar, 6 st, Italien, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1970-tal.
TAKLAMPA, 1970-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÄLLSTOLAR, 7 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA Bachtiari semiantik, ca 301 x 216 cm.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL RYD, olja på pannå, signerad och daterad 36.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOCKEN JOBS, tyg, "Granatäpple" Jobs handtryck, Leksand.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, Swedish Modern, Glas&Trä, Hovmantorp, daterad 1957.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅP, allmoge, 1800-tal.
SKÅP, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1940-tal.
SERVERINGSVAGN, 1940-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 445 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BLOMBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, semiantik Bakhtiari, ca 314 x 212 cm.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 300 x 204 cm.
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
STIG BLOMBERG, skulptur, brons, signerad.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", Firma Karl Mathsson.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK