Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
DOCKSKÅP, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DÖRRAR, ett par, 1800-tal.
DÖRRAR, ett par, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EFFEZETA, stolar, 6 st, Italien, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EJNAR KOHLMANN, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ELSA STACKELBERG, trädgårdssoffa, Fri Form.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ELSA STACKELBERG, två stolar och bord, Fri Form.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EMMA TOLL, akvarell med täckvitt, signerad  och daterad -94.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ERIC HALLSTRÖM, blandteknik på papp-pannå, signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ERIK HANSEN, vägglampa, modell 223-2/17, Le klint, Danmark.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERLAND CULLBERG, oljekrita på papper, signerad.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT Kina Qianlong (1736-95) porslin.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FLASKA, 1700-tal.
FLASKA, 1700-tal.
Klubbat pris
1 405 SEK
Utropspris
1 800 SEK
FLASKOR, 2 st, glas, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FOLKE OHLSSON, fåtöljer, ett par, "USA-75", Dux.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
FOLKE OHLSSON, soffa, "USA 75" för Dux.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
FÄLLBORD, England, 1800-tal.
FÄLLBORD, England, 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÄLLSTOLAR, 7 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÄRDSKRIN, 1700-tal.
FÄRDSKRIN, 1700-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
Klubbat pris
6 001 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ 1960-tal möjligen IKEA.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ med balustrad, 190-talets början.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets slut.
FÅTÖLJ, 1900-talets slut.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets slut.
FÅTÖLJ, 1900-talets slut.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, 1960-tal.
FÅTÖLJ, 1960-tal.
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ, 1960/70-tal.
FÅTÖLJ, 1960/70-tal.
Klubbat pris
10 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJ, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, s k emmafåtölj, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1930-40-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Sverige, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 240 x 76 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 240 x 77.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 285 x 77 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 290 x 72 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 295 x 83 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 315 x 87 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 390 x 77 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Old Västpersisk, ca 300 x 94 cm.
Klubbat pris
2 020 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GALLERIMATTA, Orientalisk Kelim, ca 421,5 x 80,5 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, ca 377 x 83 cm.
GALLERIMATTA, ca 377 x 83 cm.
Klubbat pris
6 465 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GALLERIMATTA, kelim, ca 398 x 76 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, orientalisk, ca 206 x 65 cm.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, slätväv, ca 291 x 84 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, slätväv, ca 393 x 79 cm.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GAVLAR TILL TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GEORGES BRAQUE, efter, färglitografi.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GJUTJÄRNSKAMIN omkring 1900.
GJUTJÄRNSKAMIN omkring 1900.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GLAS, 24 stycken, 1900-tal.
GLAS, 24 stycken, 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOCKEN JOBS, tyg, "Granatäpple" Jobs handtryck, Leksand.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA Cottex 1900-talets senare del.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, 1950-tal, märkt "ESAE 58".
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, 3-armad, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 317 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Cottex, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Falkenbergs belysning. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, Möller Armatur Eskilstuna, 1950-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Tranås stilarmaturer, etikettmärkt.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA/BORD, 1920-30-tal.
GOLVLAMPA/BORD, 1920-30-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPOR, 2 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK