Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
JOAN MIRÓ, färglitografi, ur Miró Lithographe III.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOHN KANDELL, stol, "Camilla", Källemo AB, Värnamo.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JONAS BOHLIN, hylla, "Zink", Källemo, 1980/90-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK, golvlampa, modell G2326, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 500 SEK
JOSEF FRANK, karmstol, "Modell 969", Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOSEF FRANK, stolar, 4 st modell 970, Svenskt Tenn.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell "2562", Svenkt Tenn.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell 2444, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell 2560, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
5 311 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK. Golvlampa, typ 2148. Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JUSSI TAIPALEENMÄKI, 1983, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JUSSI TAIPALEENMÄKI, olja på pannå, 1984, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAKELPLATTA 1800-tal, troligen Turkiet.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAKELPLATTOR, 2 st.
KAKELPLATTOR, 2 st.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KAKELUGNSPLATTOR, 4 stycken, 1700-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 500 SEK
KANDELABRAR, ett par, oskarianska, sent 1800-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOL, art déco, Sverige, 1920-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Ligna, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 808 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KATALOGER, 59 st, främst Orientalisk konsthantverk.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KINAPORSLIN, 6 st, mestadels Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KISTA, allmoge, 1700-tal.
KISTA, allmoge, 1700-tal.
Klubbat pris
485 EUR
Utropspris
250 EUR
KISTA, allmoge, Sverige 1800-tal.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
200 EUR
KISTA, barock, daterad 1777.
KISTA, barock, daterad 1777.
Klubbat pris
2 025 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KISTA, barock, daterad 1788.
KISTA, barock, daterad 1788.
Klubbat pris
70 EUR
Utropspris
250 EUR
KJELL ENGMAN, karaff, glas, Kosta Boda,
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KJELL ENGMAN, skulptur, "Snapshot" glas Kosta Boda.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KLAFFBORD, 1800-talets slut.
KLAFFBORD, 1800-talets slut.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KOFFERT, läder och trä, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KOFFERT, omkring 2000.
KOFFERT, omkring 2000.
Klubbat pris
3 650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOL omkring 1900.
KORGSTOL omkring 1900.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KRUCIFIX, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KRUKA, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KRÄFTSKÅL, flintgods, Rörstrand, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim,  Anatoliska, ca 45 x 45 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim, ca 45 x 45.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim, ca 50 x 50 cm.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LARS FOHLIN, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
296 EUR
Utropspris
250 EUR
LARS LERIN, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
LENA CRONQVIST, litografi, signerad och numrerad 2/10.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LISA LARSON, skål, stengods, Studio Gustavsberg, unik.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR 4 st snarlika senbarock 1700-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKAR, 3 st, Erik Höglund, Boda.
Klubbat pris
1 650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 5 st, 1700/1800-tal.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, 1800-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK