Kan inte nå servern

Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma
Nu är det dags att njuta av sommarhuset och allt som hör till. Ge sommarhuset ett lyft med ett nytt matsalsbord, vintage-stolar, en antik matta, unik keramik, eller varför inte föremål till köket såsom en ny servis eller smäckra glas? I vår temaauktion Inred sommarhuset kan du botanisera bland föremål som har en personlig prägel och som får ditt sommarhus att kännas som ditt riktiga hem under det efterlängtade sommarhalvåret.

 
991 föremål
VITRINSKÅP modern tillverkning.
VITRINSKÅP modern tillverkning.
Klubbat pris 
12 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 294 x 216 cm.
MATTA, Kelim, ca 294 x 216 cm.
 
Utropspris
5 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtöljer, ett par, "Farmor".
CARL MALMSTEN, fåtöljer, ett par, "Farmor".
Klubbat pris 
3 610 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, Keshan, ca 335 x 230 cm.
MATTA, Keshan, ca 335 x 230 cm.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, Kelim, 300 x 203 cm.
MATTA, Kelim, 300 x 203 cm.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, kelim, ca 297 x 259 cm.
MATTA, kelim, ca 297 x 259 cm.
Klubbat pris 
7 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, kelim, 397 x 287 cm.
MATTA, kelim, 397 x 287 cm.
Klubbat pris 
5 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, DAGBÄDD, ek, 1950/60-tal.
BØRGE MOGENSEN, DAGBÄDD, ek, 1950/60-tal.
Klubbat pris 
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 216 x 186 cm.
MATTA, slätväv, ca 216 x 186 cm.
Klubbat pris 
3 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 307 x 205 cm.
MATTA, Kelim, ca 307 x 205 cm.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BYRÅ, Amsterdamskolan, Holland, 1920-tal.
BYRÅ, Amsterdamskolan, Holland, 1920-tal.
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj med fotpall, "Pernilla", Dux.
BRUNO MATHSSON, fåtölj med fotpall, "Pernilla", Dux.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HANS J WEGNER, fåtölj "GE-240"/"Cigarren", Danmark.
HANS J WEGNER, fåtölj "GE-240"/"Cigarren", Danmark.
Klubbat pris 
13 001 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HANS J WEGNER, fåtölj "GE-240"/"Cigarren", Danmark.
HANS J WEGNER, fåtölj "GE-240"/"Cigarren", Danmark.
Klubbat pris 
10 901 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HANS J WEGNER, fåtölj, "GE-290", Getama.
HANS J WEGNER, fåtölj, "GE-290", Getama.
Klubbat pris 
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SLAGBORD, barock, 1700-tal.
SLAGBORD, barock, 1700-tal.
Klubbat pris 
770 EUR
Utropspris
400 EUR
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Oscar".
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Oscar".
Klubbat pris 
240 EUR
Utropspris
400 EUR
STOLAR, fyra stycken, Johan Peter Grönvall, Empire.
STOLAR, fyra stycken, Johan Peter Grönvall, Empire.
Klubbat pris 
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SIDEBOARD, brickmärkt H M Nordéns Möbelaffär.
SIDEBOARD, brickmärkt H M Nordéns Möbelaffär.
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, gustaviansk stil, sent 1900-tal.
MATBORD, gustaviansk stil, sent 1900-tal.
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LUKAS GÖTHMAN, akryl på plastfilm, signerad och daterad -99.
LUKAS GÖTHMAN, akryl på plastfilm, signerad och daterad -99.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA Kina antik ca 250 x 67 cm.
MATTA Kina antik ca 250 x 67 cm.
Klubbat pris 
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GALLERIMATTA, slätväv, ca 393 x 79 cm.
GALLERIMATTA, slätväv, ca 393 x 79 cm.
Klubbat pris 
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA Täbriz old ca 310 x 207 cm (255-115).
MATTA Täbriz old ca 310 x 207 cm (255-115).
Klubbat pris 
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL MALMSTEN, skåp, "Herrgården", Bodafors.
CARL MALMSTEN, skåp, "Herrgården", Bodafors.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÄNK, sent 1800-tal.
SKÄNK, sent 1800-tal.
Klubbat pris 
7 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 8 stycken, 1800-tal.
STOLAR, 8 stycken, 1800-tal.
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft.
BYRÅ, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris 
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOLSTOLAR, 4 st, 1900-talets mitt/andra hälft.
SOLSTOLAR, 4 st, 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris 
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, jugend, 1900-talets början.
SÄNGBORD, ett par, jugend, 1900-talets början.
Klubbat pris 
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kelim ca 302 x 198 cm.
MATTA, Kelim ca 302 x 198 cm.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLYKTA, sk Bellmanslykta, 1900-talets slut.
TAKLYKTA, sk Bellmanslykta, 1900-talets slut.
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, kelim, 245 x 179 cm.
MATTA, kelim, 245 x 179 cm.
Klubbat pris 
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kelim 300 x 200 cm.
MATTA, Kelim 300 x 200 cm.
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, 1900-talets första hälft.
MATBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR 6 st 1900-talets första hälft.
STOLAR 6 st 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA Soumak semiantik/antik ca 343 x 236 cm.
MATTA Soumak semiantik/antik ca 343 x 236 cm.
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kelim Shiraz, ca 300 x 240 cm.
MATTA, Kelim Shiraz, ca 300 x 240 cm.
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris 
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GALLERIMATTA, ca 377 x 83 cm.
GALLERIMATTA, ca 377 x 83 cm.
Klubbat pris 
6 465 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 252 x 187 cm.
MATTA, Kelim, ca 252 x 187 cm.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, persisk, modern tillverkning, ca 230 x 149 cm.
MATTA, persisk, modern tillverkning, ca 230 x 149 cm.
Klubbat pris 
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, kelim, ca 299 x 253 cm.
MATTA, kelim, ca 299 x 253 cm.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOSEF FRANK, karmstol, "Modell 969", Firma Svenskt Tenn.
JOSEF FRANK, karmstol, "Modell 969", Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, 1900-talets mitt.
MATBORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOKHYLLOR, 3 delar, 1900-talets mitt.
BOKHYLLOR, 3 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOCKBORD, modern tillverkning.
BOCKBORD, modern tillverkning.
Klubbat pris 
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK