Design Övrigt
1163032
Heini Riitahuhta
(Född 1975)

HEINI RIITAHUHTA, vas, porslin, "Copper flower", signerad Heini Riitahuhta 2006.

Kopparfärgade blommotiv mot gul fond. Höjd 55 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
800 EUR