HENRY B. GOODWIN, 4 fotogravyrer med Anders de Wahl.
Oramade. Fotogravyrer uppklistrade på tunnt fiberpapper. Påskrift i blyerts på monteringen. Tre av bilderna signerade och daterade 1918 i plåten, en bild signerad i plåten. Komedianten, bildyta 21,5 x 15 cm. Wahl 60 år, bildyta 16,4 x 14,5 cm. Envar, bildyta 21,5 x 14,5 cm. Hamlet, bildyta 21,8 x 15,5 cm.
Pappersförlust. mjuka hörn.