1185032
TEKRUKOR, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal resp 1800-tal.
Tekrukor, två stycken, porslin. qingdynastin, 1700-tal resp 1800-tal.

Ovoida med dekor i famille rosefärger av blommor. Höjd 11,5 cm.

Den senare med sprickor. Slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V9
För information om transporter i Finland under den pågående strejken hos Posti.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

1 000
94
104
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (6 bud)
3 nov 11:53
1 000 SEK
3 nov 9:18
700 SEK
3 nov 5:35
650 SEK
2 nov 16:38
500 SEK
2 nov 7:44
400 SEK