SANDRA DAVOLIO, vas, Danmark 2000-tal.
Stengods, beige glasyr, signerad "S". Höjd 74,5 cm.
Litet fotnagg samt två smärre nagg på nedre kragen.
Föremålet visas som en del av utställningen Adjectives på Berzelii Park 1, Stockholm, fram till och med lördag 8 februari.