Dekor av granbård och tomtar samt texten "God Jul". Handmålad. Stämplade.
12 st mattallrikar Ø 25 cm.
12 st djupa tallrikar Ø 21,5 cm.
12 st assietter Ø 20 cm.
1 st skål med lock Ø 9 cm.
1 st tillbringare, höjd 15 cm.
1 st karott med lock, längd 27 cm.
1 st kandelaber, höjd 22,5 cm.
1 st serveringsfat, längd 42 cm.
Bruksslitage. Spricka i karottens botten. Färgbortfall.