ABRAHAM JANSZ. BEGEYN, hans krets. Osignerad. Uppfodrad duk 59 x 79 cm.
Getter vid slottsträdgård. Uppfodrad duk 59 x 79 cm.
Ytsmuts, krackelyr, fernissa, strödda färgbortfall.
Bukowskis Konsthandel, 4 april 1952, auktion 349, kat.nr 99.