Bestående av:
Dekor i underglasyrblått:
Fat med drakar, 23,5 cm.
Vas, med motiv av lotusblommor, höjd 20 cm.
Skål, med motiv av figurer, 18 cm.
Ask med lock, med motiv av figurer i landskap, Qianlongs sigillmärke, 6,5 cm.
Skål, thailändsk marknad, diameter 17,5 cm.
Skål dekor med kinesiska tecken, diameter 12 cm.
Dekor i famille rosefärger, urna med lock, med motiv av blommor, 10,5 cm.
2 udda fat, keramik, en celadonglaserad. Diameter 13-15 cm.
1 penselvas, med motiv av figurer, höjd 11 cm.
Slitage, nagg. 1 med spricka.