Skatter från en herrgårdsvind

9 föremål
PER KROHG, olja på duk, signerad och daterad 1952.
Klubbat pris
14 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JOSEFINA HOLMLUND, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
7 250 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MARCUS LARSSON, kopia efter, olja på duk.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOHAN FREDRIK MARTIN, akvatint och konturetsning.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOHAN FREDRIK MARTIN, akvatint och etsning.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KOPPARSTICK, 2 st efter Rubens, 1800-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERIK SKOGLUNDH, olja på duk, signerad och daterad 1952.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK