KANDELABRAR, ett par, brons, 1800-talets andra hälft.
Ett par kandelabrar för 5 eller 6 ljus vardera, i mitten avtagbar fackla. Bladdekorerade ljusarnar, karyatider, trepassformad fot. Höjd 40 cm.
Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10