Karin Svereniu Holm, olja på duk, signerad och daterad 2006
"Medaljonger, Christinehof", föreställande: Övre raden Gösta Werner, Jörgen Nash, Ulla Viotti. Nedre raden Karin Sverenius, Jörgen Fogelquist och C.O Hultén. 135x135 cm.
Obetydligt ytslitage.
Christinehofs slott 2006.
"Fröken Karins Världshistoria" , Ingvar Holm, Carlssons, sidan 103.