Roman Scheidl. Olja på duk, signerad Roman Scheidl och daterad Vienna 1985 a tergo.
"Papageno". 202 x 160 cm.
Helhetsintrycket är gott.
Galleri Futura, Stockholm. Inköpt i slutet av 90-talet.
A tergo står följande text: "Papageno". 1 Act/Scene VIII. Papageno and the three Ladies. Background: Papageno with mask of oled woman.