Antoine Pesne

(Frankrike, 1683-1757)
Antoine Pesne
(Frankrike, 1683-1757)

Antoine Pesne, efter, 1800-tal, olja på pannå.

"Prinsessan Johann Elisabet av Holstein-Gottorp” (1712-1760). Olja på pannå 45 x 39 cm.

Tjock fernissa, smärre sprickor.

Utropspris
25 000 SEK