1295086

Okänd konstnär, pastell, omkring 1800.

"Sophie von Satow". I. 38 x 30 cm. Samtida ram.

Ej examinerad ur ram, skador.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T332
Proveniens

Tidigare i samlingarna på Säby, Västergötland.

Övrigt

Sophie von Satow var överhovmästarinna hos furtsinnan av Meckelnburg-Schwerin.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
3 dagar 22 timmar
1 000
98
119
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 100 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
10 maj 11:10
1 000 SEK
8 maj 0:00
300 SEK