Holländsk skola 1600-tal. Osignerad. Olja på pannå 44 x 35 cm.
Porträtt av äldre dam i pipkrage. Osignerad. Olja på pannå 44 x 35 cm.
Obetydlig ytsmuts. Retuscher. Krackelyr. Vertikal spricka. Två små färgbortfall.