Bemålade. En hylla med låda i botten. En hylla med initialer "AFB" samt daterad 1855. Höjd 45 samt 49.5, bredd 38.5 samt 48 cm.
Åldersrelaterat slitage. Delvis senare målning. Maskstungen. Smärre skador.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10