Blue, White and Silver

Blåvitt porslin och silver är bland de vackraste kombinationer att duka och inreda med - det ger en fräschör som påminner om himmel, hav och ljusets reflektioner - mycket av det blåvita kinesiska exportporslinet från 1700-talet hämtade sina former från silvermodeller, vilket kan anas i flera av föremålen.

Låt dig inspireras inför sommarens alla drömmiga dukningar!

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

337. Danish Modern, fåtöljer ett par, utförda av snickarmästare Peder Pedersen, Danmark 1940-tal.
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
Budhistorik
85 000

ditt bud
Aktuellt bud:
85 000 SEK