Konst Rysk konst
933697

Reseikoner, 2 st, med oklad i delvis förgyllt silver, Moskva, Ryssland, 1890 och 1800-tal.

Reseikoner, 2 st, med oklad i delvis förgyllt silver, moskva, ryssland, 1890 och 1800-tal.

Gudsmodern med Kristus. Kontrollstämplad AA 1890. 7 x 6 cm.
Tre helgon. Icke identifierad stämpel kyrillisk "SG", 5 x 4,5 cm.

Smärre slitage. Skador.

Utropspris
2 500 SEK