Belysning Ljuskronor
1318182

Ljuskrona, för fyra ljus, Gustavianskstil med äldre delar.

Ljuskrona, för fyra ljus, gustavianskstil med äldre delar.

Förgylld stomme. Olikformade prismor. Tre ljusarmar samt ett sparljus. Blåglas insats. Avlsutande pinjekottte. Höjd ca 84, diameter ca 57 cm.

Renoverad, slitage, äldre delar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T14
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
15 000 SEK