Nicolaes Berchem, hans art, olja på pannå, 1600-tal.
Pastoralt landskap med herde och herdinna. 53 x 65 cm.
Gulnad fernissa. Ytslitage. Färgbortfall. Lagning. Förstärkning. Spricka. Retuscher.