Stämplad FN 800. Päronformad på fyra höga tassfötter med bladanfanger, pip med avslutande djurhuvud, svärtad uppsvängd hänkel, locket med kotteknopp. Höjd 24 cm. Vikt 820 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.