Jacob Ängman, 86 dlr bestick "Rosenholm" silver GAB Stockholm 1950/60-tal
Bestående av;
15 knivar längd 19,5 cm,
15 knivar längd 16 cm,
15 gafflar längd 17,5 cm,
14 gafflar längd 13,5 cm,
7 skedar längd 18 cm,
13 skedar längd 15 cm,
1 serveringssked,
6 smörknivar.
Total vikt 3060 gam
Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Repor.