482
300442

5 TUMLARE

Utropspris
600 - 800 EUR
6 830 - 9 100 SEK
637 - 849 USD
Klubbat pris
460 EUR
5 TUMLARE

1) Oläslig mästarstämpel. Gravyrer, Sverige 1761
2) Johan Pettersson Söderhamn 1767
3) Hans Langberg Söderhamn 1812
4) Nils adamsson Norrköping 1830-40 t.
5) Oläsliga mästarstämplar Sverige 1827.
Höjd 2,5 cm, Ø 5,5 cm. Samtliga tumlare är förgyllda inuti och totalvikten är 67 g.

Små bucklor.