SIGRID SCHAUMAN, "TALLTOPP".
Sign. Olja på pannå. 35x28 cm.
Konstnärens egen samling.
Riksförbundet för bilande konst, utställning nr 92.
Amos Andersons konstmuseum, Helsingfors, 16 maj - 16 juni 1968, kat nr 69.
Samt en utställningsetikett på franska som ej kunnat identifieras.