Design + Art Helsinki F185

323 föremål
TOINI MUONA, KERAMIKSKÅL, signerad TM Arabia.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
FÖRLÄNGBART BORD. Tender by Desalto. Decoma design, 1988.
Klubbat pris
1 450 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, K2-29. Idman, 1950-tal.
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, GOLVLAMPA.  Hotell Marski, 1961.
Klubbat pris
3 900 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
TAKLAMPA, Italien, 1900-talets senare hälft.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, KARMSTOL, Karuselli. Formgiven 1965, tillverkare Haimi.
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
1 300 - 1 500 EUR