BOKSKÅP, Stockholmsarbete, gustavianskt, 1700-talets slut.

Mahognyfanerad med mässingskannelyrer. Grön kolmårdsmarmorskiva. Med fyra hyllor. Bredd 78 cm, höjd 157 cm, djup 33 cm.

Marmorskivan med reparation, senare glas, senare hyllstöd. Slitage.

Klubbat pris
1 750
19 828
1 826
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
Budhistorik (5 bud)
9 dec 2017 23:28
1 750 EUR
9 dec 2017 23:28
1 700 EUR
3 dec 2017 18:04
1 650 EUR
2 dec 2017 22:36
1 600 EUR
1 dec 2017 13:49
1 500 EUR