Akseli Gallen-Kallela

(Finland, 1865-1931)
Akseli Gallen-Kallela
(Finland, 1865-1931)

AKSELI GALLEN-KALLELA, NAKENMODELL.

Signerad med dedikation "Till vännen Victor Westerholm", daterad 1906. Olja på duk, 82x54 cm.

Konstnär

Klubbat pris
15 200
172 216
15 858
Utropspris
20 000 - 25 000 EUR
Budhistorik (11 bud)
8
15 maj 2018 19:49
15 200 EUR
15 maj 2018 19:24
15 000 EUR
8
15 maj 2018 18:52
12 200 EUR
15 maj 2018 18:24
12 000 EUR
13 maj 2018 22:38
10 000 EUR
10 maj 2018 12:12
8 000 EUR
9 maj 2018 16:56
7 000 EUR
5 maj 2018 22:33
6 500 EUR
5 maj 2018 19:50
5 400 EUR
5 maj 2018 10:16
5 000 EUR
5 maj 2018 7:25
1 000 EUR