ILJA JEFIMOVITJ REPIN, MANPORTRÄTT (TROLIGEN MISHA KUDRYAVTSEV)
Sign. Blyertspenna, 33x26 cm.
I ägo av samma familjen sedan senare delen av 1900-talet.