Selected Classics Helsinki F195

Visning: 5-11 december. Gamla Hamnen, Mastgatan 4-6, 00160 Helsingfors.
Öppet: mån–fre kl 10–18, lör–sön och självständighetsdag kl 11–16.

Till liveauktionen >

30 föremål
78. ENCYCLOPEDISK ORDBOK (ENTSIKLOPEDITSESKI SLOVAR), 84 delar.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
79. MATSEDEL FÖR ALEXANDER IIIs KRÖNING.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
80. IKON, Ryssland tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
81. IKON, Ryssland tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 600 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
83. FLASKA, glas, Ryssland, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
84. POKAL, glas, Ryssland 1800-talets början.
Klubbat pris
750 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
90. SOCKERSKÅL, silver, Carl Anton Carlborg, Åbo 1823.
Klubbat pris
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
96. VINKANNA, silver, Adrian Ivanov, Moskva ca 1900.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
97. BRÖDKORG, silver, Moskva 1871, guldsmed М.Ш.
Klubbat pris
1 700 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
99. RESESAMOVAR.
99. RESESAMOVAR.
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
100. LJUSSTAKE, Ryssland 1800-talets början.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
102. FIGURIN, biskviporslin, Gardner, Moskva, ca 1860-70-talet.
Klubbat pris
7 500 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR