Design Möbler
1147313
Tapio Wirkkala
(1915-1985)

TAPIO WIRKKALA, Soffbord, Asko, 1900-talets mitt.

Bordsskiva i ädelträ och rytmfaner, metallben. Bär tillverkarens stämpel. Längd 124 cm. Bredd 62 cm. Höjd 53 cm.

Ställvis omfattande slitage och skador. Krackelyr.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
340
3 616
383
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (11 bud)
22 jun 17:54
340 EUR
22 jun 17:54
320 EUR
22 jun 17:24
300 EUR
18 jun 12:26
280 EUR
15 jun 12:48
260 EUR