Design Övrigt
1152303
Tapio Wirkkala
(1915-1985)

TAPIO WIRKKALA, fanerfat, signerad TW.

Laminerad björkfaner. Längd 28 cm. Bredd 21 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
2 000
21 273
2 253
Utropspris
4 000 EUR
Budhistorik (8 bud)
22 jun 18:12
2 000 EUR
22 jun 18:09
1 800 EUR
22 jun 17:59
1 500 EUR
22 jun 17:59
1 200 EUR
19 jun 13:14
1 000 EUR