Design Övrigt
1156680
Gunnel Nyman
(1909-1948)

GUNNEL NYMAN, TAKLAMPA, modell 51110, Sievä för Idman 1900-talets mitt.

För 8 ljuspunkter. Polerad mässing och kupor i glas. Mässingsdekorationer. Bär tillverkarens stämpel. Total höjd 77 cm. Bredd ca 72 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Senare glaskupor. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600
Övrigt

Sievä fungerade som Idmans underleverantör.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

6 dagar
400
4 255
451
Utropspris
1 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 420 EUR. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
26 jun 12:24
400 EUR