Eduard Wiiralt, 5 etsningar & 4 skisser ur "Le Gabrielide", signerade i trycket, en skiss signerad med monogram 1928.
5 etsningar, 16,5 x 11,5 cm.
Skisserna ca 20,5 x 13,2 cm.
Bukowskis tackar Mai Levin, Tallinn, för information om skisserna i det aktuella katalognumret.
Gulnade. Skisserna uppklistrade på papper.