Frama, ”Bracket Chair” F333
Under Stockholm Design Week presenterade varumärket den nya kollektionen och stolen ’Bracket Chair’ i den historiska Konstnärsbaren i centrala Stockholm, ett samarbete med designstudion Frederik Gustav, där de fyrtio utställda stolarna, stämplade och signerade, nu kommer att säljas exklusivt på en onlineauktion på Bukowskis.